Čeho se vyvarovat při nakupování jídla

Základem dobrého vaření je dobré nakupování, dobrá nálada při samotném vytváření pokrmu a dobří lidé, s nimiž hodláme jídlo sníst. My se zastavíme u nakupování surovin.

Jinde na tomto webu pro vás chystáme tipy na místa, kde lze koupit kvalitní nebo méně obvyklé potraviny. Zde si stručně shrneme několik zásad, které nám pomohou nakoupit dobře a za přiměřené náklady.

Dobrý nákup souvisí s přiměřeným množstvím a dobrou kvalitou potravin. Nebudeme vám tu vysvětlovat postup sepisování seznamu k nákupu, každému takový postup nemusí vyhovovat. Důležité je hlavně nechodit nakupovat hladoví. Je to skoro jistota, že s kručením v břiše dorazíme k pokladně s větším množstvím potravin než jsme-li sytí a většinu z nich k vaření zřejmě nebudeme potřebovat.

Chceme-li ušetřit, není vždy vhodné vybírat ty nejlevnější potraviny. Jednak touto volbou často znehodnocujeme konečný výsledek našeho vaření (nekvalitní těstoviny, mléčné výrobky, o mase a zelenině ani nemluvě). Nedostatek chuti doháníme kořením, což není vždy úplně zdravé a nebo musíme potraviny použít větší množství.

Že tohle všechno víte? Ale jistě, jenže opakování je matkou moudrosti 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.